Στόχος βανδάλων έγινε το μνημείο της Marfin που τοποθετήθηκε στη μνήμη των υπαλλήλων της τράπεζας που βρήκαν τραγικό θάνατο μέσα στο υποκατάστημα της στις 5 Μαΐου του 2010.
Άγνωστοι ξήλωσαν την σφραγίδα της Ελληνικής Δημοκρατίας που βρίσκεται στην αριστερή πλευρά του απέναντι από τη σφραγίδα του δήμου Αθηναίων.
Σημειώνεται ότι τα αποκαλυπτήρια της πλακέτας προς τιμήν των θυμάτων της τραγωδίας, της Αγγελικής Παπαθανασοπούλου (32 ετών-έγκυος 4 μηνών), του Επαμεινώνδα Τσάκαλη (36 ετών) και της Παρασκευής Ζούλια (35 ετών) έγιναν στις 9 Μαΐου παρουσία της Προέδρου της Δημοκρατίας, του πρωθυπουργού, της προέδρου του Κινήματος Αλλαγής και του δημάρχου Αθηναίων.
Νεκρά ένα μωρό και ένα 12χρονο κοριτσάκι στο τροχαίο με τη νταλίκα που σκόρπισε τον θάνατο – Συνέθλιψε 3 ΙΧ
Δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψει κανείς την τραγωδία που σημειώθηκε στην εθνική οδό Πύργου – Κυπαρισσίας το μεσημέρι της Παρασκευής, όταν μια νταλίκα...