Σε σούπερ μάρκετ στο κέντρο της Θεσσαλονίκης επί της οδού Ολυμπιάδος, εισέβαλε το πρωί ομάδα αντιεξουσιαστών.
Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες, έξι ή επτά άτομα μπήκαν στο σούπερ μάρκετ φορώντας ιατρικές μάσκες, αφαίρεσαν προϊόντα από τα ράφια και φεύγοντας πέταξαν τρικάκια.
Αμέσως μετά, οι αντιεξουσιαστές μετέβησαν σε λαϊκή αγορά που λειτουργεί σήμερα στη συγκεκριμένη περιοχή και τα άφησαν εκεί μαζί με ένα σημείωμα που έγραφε «πάρτε ό,τι θέλετε».
Στο σημείο έσπευσαν αστυνομικές δυνάμεις, προχωρώντας σε μια προσαγωγή. Ωστόσο, δεν προέκυψε κάτι σε βάρος του ατόμου και αποχώρησε.
Νεκρά ένα μωρό και ένα 12χρονο κοριτσάκι στο τροχαίο με τη νταλίκα που σκόρπισε τον θάνατο – Συνέθλιψε 3 ΙΧ
Δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψει κανείς την τραγωδία που σημειώθηκε στην εθνική οδό Πύργου – Κυπαρισσίας το μεσημέρι της Παρασκευής, όταν μια νταλίκα...