Επεισοδιακή εξέλιξη είχε η εκδήλωση κατοίκων στην πλατεία Αγίου Παύλου, στο Μεταξουργείο, ενόψει της αυριανής γιορτής των Αγίων Αποστόλων Πέτρου και Παύλου, με τον δήμαρχο Αθηναίων Κώστα Μπακογιάννη να γίνεται στόχος επίθεσης.
Συγκεκριμένα, ο δήμαρχος Αθηναίων δέχθηκε επίθεση από ομάδα αγνώστων, οι οποίοι του πέταξαν καφέδες και νερά. Ο κ. Μπακογιάννης, μαζί με την αστυνομική συνοδεία, αποχώρησε από το σημείο, μην θέλοντας να δώσει συνέχεια στο περιστατικό και επιδιώκοντας να κατευνάσει τα πνεύματα.
«Στον Άγιο Παύλο, η είδηση δεν βρίσκεται στις φωνές των λίγων στημένων μπαχαλάκηδων, αλλά στη συζήτηση με τους πολλούς. Στην επαφή με τους κατοίκους για τα προβλήματα της περιοχής. Με αυτά ασχολούμαστε. Και αυτά δεν λύνονται με καφέδες… Η καφεΐνη προκαλεί νεύρα» έγραψε αργότερα στο Facebook ο Κώστας Μπακογιάννης.
Νεκρά ένα μωρό και ένα 12χρονο κοριτσάκι στο τροχαίο με τη νταλίκα που σκόρπισε τον θάνατο – Συνέθλιψε 3 ΙΧ
Δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψει κανείς την τραγωδία που σημειώθηκε στην εθνική οδό Πύργου – Κυπαρισσίας το μεσημέρι της Παρασκευής, όταν μια νταλίκα...