Με σύνθημα «περπατάμε για την ειρήνη», οι Εθελοντές Αχαρνών – Θρακομακεδόνων οργανώνουν την Τετάρτη 16 Μαρτίου, στις 5 το απόγευμα, μία δράση για να στείλουν το ξεκάθαρο μήνυμά τους: «ΟΧΙ ΠΟΛΕΜΟ». Ως σημείο εκκίνησης έχει οριστεί η πλατεία Αριστοτέλους. Από ‘κει, τα μέλη του συλλόγου και όσοι αγαπούν την ειρήνη μεταξύ των λαών, θα κατευθυνθούν στην Αγία Τριάδα κι έπειτα θα πάρουν τον δρόμο της επιστροφής. Όσοι μπορούμε, λοιπόν, συγκεντρωνόμαστε το απόγευμα της Τετάρτης στην πλατεία Αριστοτέλους, στους Θρακομακεδόνες και περπατάμε για την ειρήνη.
Νεκρά ένα μωρό και ένα 12χρονο κοριτσάκι στο τροχαίο με τη νταλίκα που σκόρπισε τον θάνατο – Συνέθλιψε 3 ΙΧ
Δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψει κανείς την τραγωδία που σημειώθηκε στην εθνική οδό Πύργου – Κυπαρισσίας το μεσημέρι της Παρασκευής, όταν μια νταλίκα...