Μπροστά σε μία δυσάρεστη έκπληξη βρέθηκαν οι κάτοικοι του Παλαιού Φαλήρου, όταν είδαν το γκραφίτι που απεικόνιζε τον σταρ της Εθνικής και των Μιλγουόκι Μπακς, Γιάννη Αντετοκούνμπο, να έχει βανδαλιστεί.
Συγκεκριμένα, άγνωστοι είχαν μουτζουρώσει το πρόσωπο του ΝΒΑer Γιάννη Αντετοκούνμπο, ενώ στο δεξί μπράτσο του είχαν σχεδιάσει μία σβάστικα και το σήμα των “SS”.
Ο Δήμος Παλαιού Φαλήρου, σε συνεργασία με την ομάδα «Χρώματα και Όνειρα», υλοποίησε πρόγραμμα «καλλωπισμού» σε συνολικά 46 καφάο του ΟΤΕ. Σε ένα από αυτά απεικονιζόταν κι ο σταρ των Μπακς.
Νεκρά ένα μωρό και ένα 12χρονο κοριτσάκι στο τροχαίο με τη νταλίκα που σκόρπισε τον θάνατο – Συνέθλιψε 3 ΙΧ
Δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψει κανείς την τραγωδία που σημειώθηκε στην εθνική οδό Πύργου – Κυπαρισσίας το μεσημέρι της Παρασκευής, όταν μια νταλίκα...