Σε όλο τον κόσμο περιοδεύει, με πρωτοβουλία της FIBA, το τρόπαιο του Παγκοσμίου Κυπέλλου Μπάσκετ. Στο πλαίσιο της παγκόσμιας τουρνέ, το βαρύτιμο κύπελλο υποδέχθηκαν στην Αθήνα ο πρόεδρος της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης, Βαγγέλης Λιόλιος και ο Περιφερειάρχης Αττικής, Γιώργος Πατούλης, ο οποίος ευχήθηκε να φτάσει η Εθνική ομάδα στην κορυφή του κόσμου.
![](https://vickypedia.gr/wp-content/uploads/2022/03/IMG_2517-1024x612.jpg)
«Με ιδιαίτερη τιμή και χαρά, υποδεχτήκαμε με τον Πρόεδρο της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης Βαγγέλη Λιόλιο, το βαρύτιμο τρόπαιο του Παγκοσμίου Κυπέλλου στο μπάσκετ.
Το σύμβολο του Πολιτισμού και της Δημοκρατίας, η Ακρόπολη, ήταν ένας από τους βασικούς σταθμούς για το τρόπαιο του Παγκοσμίου Κυπέλλου Μπάσκετ το οποίο συνεχίζει την περιοδεία του ανά την υφήλιο.
![](https://vickypedia.gr/wp-content/uploads/2022/03/IMG_2529-1024x608.jpg)
Εύχομαι ολόψυχα η εθνική μας ομάδα να είναι εκείνη που θα το κρατήσει στα χέρια της κατά την ολοκλήρωση του Παγκόσμιου Κυπέλου το 2023! », έγραψε ο Περιφερειάρχης Αττικής στη σχετική ανάρτηση.
https://www.instagram.com/direct/inbox/
![]() | ΑπάντησηΠροώθηση |