Στη Λέσβο, προσκεκλημένη του μητροπολίτη Ιακώβου θα βρεθεί τον Δεκαπενταύγουστο η Πρόεδρος της Δημοκρατίας Κατερίνα Σακελλαροπούλου.
Σύμφωνα με ανακοίνωση της Μητρόπολης Μυτιλήνης, η κ. Σακελλαροπούλου θα παραστεί «στη μεγάλη πανήγυρη της Κοιμήσεως της Θεοτόκου στην Αγιάσο, κατόπιν προσκλήσεως του Σεβασμιότατου Μητροπολίτου και προέδρου της Διοικούσας Επιτροπής του Προσκυνήματος κ. Ιακώβου».
Η επίσκεψη της Προέδρου της Δημοκρατίας θα συνδυαστεί με ολιγοήμερες διακοπές στη Λέσβο, γεγονός που ερμηνεύεται ως μήνυμα στήριξης της τοπικής ακριτικής κοινωνίας του νησιού.
Νεκρά ένα μωρό και ένα 12χρονο κοριτσάκι στο τροχαίο με τη νταλίκα που σκόρπισε τον θάνατο – Συνέθλιψε 3 ΙΧ
Δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψει κανείς την τραγωδία που σημειώθηκε στην εθνική οδό Πύργου – Κυπαρισσίας το μεσημέρι της Παρασκευής, όταν μια νταλίκα...