Σε άλλη μία έμπρακτη στήριξη των γυναικών, αλλά και συνολικά της οικογένειας προχωράει ο Σύλλογος Φίλων της Β’ Μ/Γ Κλινικής του Αρεταίειου Νοσοκομείου. Σε συνεργασία με τη Β’ Μ/Γ Κλινκή, τον Δήμο Αθηναίων και το Τμήμα Μαιευτικής του Μητροπολιτικού Κολλεγίου διοργανώνουν εκδήλωση την Κυριακή 14 Μαΐου στο Μικρό Αμφιθέατρο του Αρεταίειου, αλλά και στον προαύλιο χώρο του νοσοκομείου.
![](https://vickypedia.gr/wp-content/uploads/2023/05/areteio2-1024x712.jpg)
Εκεί θα «γιορτάσουμε όλοι μαζί τον πολύτιμο ρόλο της μητέρας, της οικογένειας αλλά και της μαίας/μαιευτή στη ζωή μας», όπως αναφέρει χαρακτηριστικά η πρόσκληση.
Η εκδήλωση θα αρχίσει στις 09:30 το πρωί και θα ολοκληρωθεί στις 14:00. Μέσα από τις διάφορες δράσεις, θα εορταστούν η Ημέρα της Μητέρας, η Ημέρα της Οικογένειας και η Παγκόσμια Ημέρα Μαίας/Μαιευτή.
![](https://vickypedia.gr/wp-content/uploads/2023/05/IMG-20230510-WA0000.jpg)